2017 VASARIS - 2 NUMERIS
 
Lietuvos Respublikos Seimo nario
Lauryno Kasčiūno

N A U J I E N L A I Š K I S

Mielieji,

Dalinuosi su Jumis savo antruoju naujienlaiškiu, kuriame rasite visą informaciją apie naujausias mano iniciatyvas Seime, rengtus įstatymų projektus, komentarus žiniasklaidoje bei kitą veiklą. Šio naujienlaiškio tikslas – ne tik informuoti apie savo veiklą, bet ir paraginti Jus dalyvauti joje kartu, kuriant Lietuvą.

Pagarbiai
Jūsų Lietuvos Respublikos Seimo narys
Laurynas KasčiūnasPateikti įstatymų projektai

 
TS-LKD frakcijos nariai siūlo taisyti Baudžiamąjį kodeksą: griežtinti bausmes už fizinio skausmo sukėlimą vaikui.
„Valstybės pareiga – remti šeimas ir maksimaliai apsaugoti vaikus. Lietuvos Respublikos Baudžiamasis kodeksas draudžia bet kokį smurtą prieš vaikus ir už tai numato baudžiamąją atsakomybę. Tačiau smurto prieš vaikus nemažėja ir skaudi tragedija veja tragediją. Todėl vienas iš būdų užkardyti tokius nusikaltimus – bausmių griežtinimas taip, kad jos atgrasytų potencialius smurtautojus. Suprantame, kad esmė yra bausmės neišvengiamumas ir baudžiamojo kodekso nuostatų taikymas, tačiau bausmių didinimas signalizuoja apie smurto prieš vaikus problemų mūsų valstybėje rimtumą“, – teigė L. Kasčiūnas.
 
Skaitykite daugiau
L. Kasčiūnas. Finansų ministro prašoma nustatyti tvarką, kad bent 10 % ES projektų viešinimo lėšų tektų regioninei žiniasklaidai.
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į finansų ministrą Vilių Šapoką prašydamas pakeisti ES fondų lėšomis finansuojamų projektų viešinimą reglamentuojančia taisykles ir įtvirtinti nuostatą, jog ne mažiau kaip 10 proc. tokių projektų viešinimo paslaugų turi tekti vietiniams ir regioniniams viešosios informacijos rengėjams ir skleidėjams.
Skaitykite daugiau

Mano komentarai žiniasklaidoje
Neleiskime Putinui apsimesti konservatizmo gynėju.
Kritikuoti neadekvačius politikų pasisakymus – kiekvieno rimto politikos apžvalgininko pareiga. Tačiau dažnai kritika virsta manipuliacijomis. Tipiškas tokio elgesio pavyzdys – buvusio Vilniaus universiteto dėstytojo Mindaugo Kluonio straipsnis. 
Neseniai Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovė Rima Baškienė pareiškė, kad Rusijoje esą yra puikų dalykų, iš kurių vertėtų mokytis. Ir ji neturėjo omenyje Rusijos disidentų, kurie, nesibaimindami režimo represijų, stengiasi kovoti su Vladimiro Putino vykdoma autoritarine politika.
Skaitykite daugiau
Atviras laiškas Jaroslavui Kaczynskiui.
Visuomet buvau tarp tų Lietuvos dešiniųjų, kurie rėmė ir remia Jūsų kartu su a. a. broliu Lechu 2001 m. įkurtą partiją „Įstatymas ir teisingumas“.
Jaučiu didelę pagarbą už Jūsų vadovaujamos partijos tvirtą ir bekompromisę laikyseną klausimais, susijusiais su komunistinės praeities vertinimu ir šiandieninės Rusijos agresija prieš kaimynines šalis. Jūsų brolis L. Kaczynskis, kartu su prezidentu Valdu Adamkumi, buvo vienas labiausiai Gruziją palaikiusių Europos lyderių Rusijos karinės invazijos į šią šalį metu. Šiandien „Įstatymas ir teisingumas“ tvirti remia Ukrainą Rusijos agresijos akivaizdoje.


 
Skaitykite daugiau
Nereikėtų pamiršti kas yra agresorius.
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Laurynas Kasčiūnas ragina Užsienio reikalų ministeriją nepamiršti, kas yra agresorius Rytų Ukrainos kariniame konflikte. Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius padėtį Ukrainoje atsinaujinus susirėmimams tarp Ukrainos Vyriausybės pajėgų ir Rusijos palaikomų separatistų aptarė su Ukrainos ambasadoriumi Lietuvoje Volodymyru Jacenkivskiu. Viceministras išreiškė susirūpinimą dėl situacijos Rytų Ukrainoje, humanitarinės krizės Avdiivkos mieste ir paragino visas puses nutraukti ugnį.
Skaitykite daugiau
Įsteigta nauja parlamentinė grupė "Už tautų Europą"
L. Kasčiūno teigimu, pastaraisiais metais nesiliauja diskusijos, kokia turėtų būti Senojo žemyno ateitis. „Gilesnės eurointegracijos šalininkai pasisako už federacinį ES modelį, tačiau daugėja ir euroskeptikų, pasisakančių prieš narystę ES apskritai. Lietuvai nėra naudingi abu šie kraštutinumai. ES žlugimas reikštų mažesnį ekonominį saugumą ir prastesnes vystymosi galimybes, kita vertus, poslinkis federacijos link keltų grėsmę Lietuvos suverenumui bei kultūriniam identitetui“, – teigia L. Kasčiūnas.
Skaitykite daugiau
Organizuoti renginiai
Naujojo JAV prezidento palaikymo akcija
JAV išrinko naująjį prezidentą, gerbiame amerikiečių demokratinį apsisprendimą. Turime priprasti prie to, kad tai yra naujasis JAV prezidentas, kuriam mes norėsime prisiskambinti, kai mums grės išorinė grėsmė. Užuot talžę, daužę ir kritikavę, ieškokime būdų, kaip prie jo prieiti, sukurti santykius.
Dėl to mes esame čia ir sakome: Lietuvoje yra D. Trumpo draugų, matome Amerikos lyderystę Europoje ir toliau, norime, kad ji ir toliau liktų Europos saugumo garantu, o D. Trumpo kritika NATO atžvilgiu dužtų į šipulius ir pakiltume į dar stipresnį strateginės partnerystės lygmenį“, – sako L. Kasčiūnas.
 
Skaitykite daugiau
Klausymai apie geopolitinę situaciją Baltarusijoje
Seimo laikinoji parlamentinė grupė "Už demokratinę Baltarusiją" kartu su Rytų Europos studijų centru vasario 21 d. Seime surengė klausymus apie geopolitinę situaciją Baltarusijoje. Šios diskusijos metu buvo nagrinėjami du svarbiausi klausimai: Astrave plėtojamo Baltarusijos AE projekto dinamika, Baltarusijos visuomenės požiūris į šį projektą, Baltarusijos demokratinės opozicijos laikysena šiuo klausimu, ir antra, Rusijos politika Minsko atžvilgiu artėjant karinėms pratyboms Zapad2017, kokį santykių modelį su A.Lukašenkos režimu imasi įgyvendinti Maskva, ar keičiasi Rusijos strategija Baltarusijos atžvilgiu ir koks galimas Vakarų atsakas. 
Skaitykite daugiau
Sveikinimas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo proga
 
Lietuva - tai mūsų didžiausia vertybė, kurią turime gerbti, mylėti, auginti ir saugoti. Linkiu, kad Jūsų širdyse amžinai liepsnotų meilė ir ištikimybė mūsų Tėvynei. Kiekvieną dieną turime įrodinėti, kad esame valstybės verta tauta!
 
Nuoširdžiai
Laurynas Kasčiūnas

Kamilė Šeraitė
 
Lietuvos Respublikos Seimo nario
Lauryno Kasčiūno padėjėja

 
Tel. (8 5) 239 6983, mob. +370 654 25 878
Gedimino pr. 53, LT-01109 Vilnius
El. p.: kamile.seraite@lrs.lt

Laurynas Kasčiūnas


Lietuvos Respublikos Seimo narys 


Tel. (8 5) 239 6983, mob. +370 659 00 088
Gedimino pr. 53, LT-01109 Vilnius
El. p.: laurynas.kasciunas@lrs.lt